Наша історія
Історія Комунального закладу «Печенізький ліцей ім.Г.Семирадського» Печенізької селищної ради Харківської області
З архівних документів у 1727 році в Печенігах була заснована 4-класна церковно-приходська школа, в якій навчалися діти заможних селян. Згодом в Печенігах відкриваються дві церковно-приходські, дві двокласні школи і вище навчальне училище. Всього в цих школах навчалося близько 350 учнів, причому у вище навчальному училищі одержували освіту лише діти заможних верств населення.
У 1936 році в Печенігах була збудована нова двоповерхова школа.
Під час Великої Вітчизняної війни у приміщенні школи був розташований німецький штаб. В ході воєнних дій за визволення Печеніг школа була вщент зруйнована.
В 1943 році після визволення селища заняття були відновлені і проводилися в трьох непристосованих для навчання приміщеннях.
У 60-х роках в двох пристосованих для навчання приміщеннях школи навчалось більше 1000 учнів і працювало більше 60 членів педагогічного колективу. Заняття були у дві зміни. Заняття проводилися в двох приміщеннях. Будівлі були тісною, незручною, далекою від вимог сучасності. Школа опалювалась пеньками, які учні разом з вчителями розколювали в лісі, носили на собі.
Печенізька середня школа Печенізька початкова школа
70-ті рр. ХХ століття (вул. Харківська)
В 1987 році було розпочато будівництво нової школи. Обіч старих і непривабливих будівель виростає триповерхова білокам’яна споруда. Але за певних причин будівництво припиняється.
З червня 1997 року відновлюється будівництво школи і 26 січня 1998 року було введено в дію першу чергу цієї новобудови, а саме 17 навчальних кабінетів і адміністративні кабінети.
Це дало можливість навчатися і працювати в одну зміну, але ще у двох приміщеннях (старому і новому).
В 2001 році вводиться в дію перша частина другої черги новобудови. До введених раніше 17 навчальних кабінетів додалися ще 8, бібліотека, актовий зал, їдальня і два спортивних зала. Учні стали навчатися в одну зміну в новому приміщенні
В 2002 році школі було присвоєно ім’я відомого художника Г.І. Семирадського.
У 2022 році під час військової агресії 1 вересня будівля школи було пошкоджено.
Червень 2023 року
Меморандум про співпрацю укладено між Печенізькою селищною військовою адміністрацією та Благодійною організацією "Благодійний фонд "Сміливі". Предметом Меморандуму є співпраця сторін у реалізації спільного проєкту часткового відновлення й ремонту будівлі опорного закладу загальної середньої освіти - КЗ "Печенізький ліцей ім.Г.Семирадського" Печенізької селищної ради.
9 червня керівник Благодійного фонду "Сміливі" Віталій Селик з партнерами та представники БФ "Saved" завітали до Печенізької громади для підписання документу про співпрацю з Головою Печенізької громади Гусаровим О.С. Це надзвичайно важливий меморандум для нашої громади, який пришвидшить відновлення нормального життя в Печенізькій громаді!
Відповідно до планів благодійників, фонд планує не тільки відбудувати поруйноване, але і дати ліцею нове дихання.
Серпень – вересень 2023 року
Печенізька селищна військова адміністрація продовжує співпрацю з Благодійною організацією "Благодійний фонд "Сміливі" щодо виконання нашими партнерами робіт по ремонту й відновленню закладів освіти Печенізької громади.
Жовтень 2023
Разом з партнерами готуємо заклад освіти до зустрічі зі своїми вихованцями. Поки ЗСУ дають відсіч агресорові на фронті, поступово відновлюємо будівлі після обстрілів та руйнувань, аби заклад освіти був готовий прийняти маленьких жителів громади.
Листопад – грудень 2023 року
Ліцей починає поступово оживати